Joanna Pochroń: „Przygodę z siatkówką rozpoczęłam w wieku dziewięciu lat”.

Rozpoczynamy nowy cykl na naszej stronie internetowej. Od dzisiaj prezentować będziemy sylwetki zawodników Tarnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Na pierwszy ogień idzie zawodniczka MUKS Bilarda IKS, Joanna Pochroń.

18-letnia libero przygodę z Tarnowską Amatorską Ligą Siatkówki rozpoczęła w ubiegłym sezonie. Od tego czasu szybko stała się znakiem rozpoznawczym drużyn, w których występowała.

Obecnie, oprócz gry na boisku pełni także funkcję kierownika swojej drużyny oraz jest współorganizatorem rozgrywek i arbitrem ligowych spotkań. Prywatnie jest uczennicą trzeciej klasy technikum o profilu chemicznym w Zespole Szkół Technicznych w Tarnowie-Mościach.

 – Jak rozpoczęła się i przebiegała Twoja przygoda z piłką siatkową?
Przygodę z siatkówką rozpoczęłam w wieku dziewięciu lat, w czwartej klasie szkoły podstawowej. Zmieniłam wtedy miejsce zamieszkania, a co za tym idzie poszłam do nowej szkoły. Szybko okazało się, że siatkówka to popularna gra na zajęciach wychowania fizycznego. Po pewnym czasie gra zaczęła mi sprawiać przyjemność na tyle, że po sugestiach nauczycieli, wybierając kierunek dalszej edukacji wzięłam pod uwagę także możliwość rozwoju sportowego.
Trafiłam
do Gimnazjum w Łęgu Tarnowskim. Tamtejsza baza dydaktyczna pozwoliła na swobodny, dalszy rozwój, a pasja do siatkówki wcale nie zmalała. Treningi odbywały się zazwyczaj dwa, trzy razy w tygodniu i były bardzo wyczerpujące, jednak przyniosły swoje owoce. W drugiej klasie gimnazjum załapałam się do drużyny młodziczek Magnum Łęg Tarnowski i z tego co pamiętam, w rozgrywkach szło nam całkiem dobrze. Na koncie mam także kilka epizodów czwartoligowych w tej samej ekipie.

– Jak trafiłaś do rozgrywek TALS?
– O lidze dowiedziałam się od znajomych, poczytałam trochę na internecie. Zatęskniłam za siatkówką i postanowiłam znowu spróbować swoich sił. Zgłosiłam drużynę do rozgrywek, zebrało się paru ciekawych zawodników. No i się zaczęło 😉.

– Jak wspominasz swój pierwszy występ w TALS?
Szczerze mówiąc, niewiele z niego pamiętam. Przegraliśmy, jednak zabawa była znakomita. Ale chyba dużo siniaków sobie nabiłam
(śmiech)

– Jakie cele stawiasz przed sobą w tym sezonie?
Razem z drużyną mamy zamiar zdobyć tytuł mistrza rozgrywek TALS ;).

Dodaj komentarz