2. KOLEJKA TVL: MUKS Bialard IKS kontra Oczoplonsy, czyli spotkanie na ostrzu noża

Hitowo zapowiada się dzisiejszy mecz kończący drugą kolejkę TALS Volley Ligi. Na przeciw siebie staną gracze MUKS Bialrda IKS oraz Oczoplonsów. Spotkanie to niesie za sobą olbrzymi ciężar gatunkowy, a poza aspektem sportowym dochodzi jeszcze emocjonalny.

Smaczku całej rywalizacji dodaje z pewnością fakt, że tuż przed starem sezonu w wyniku konfliktu z MUKS Bilarda odeszli bracia Marcin i Rafał Lisowscy, Krystian Baran i Bartłomiej Kuziel, czyli … 3/4 składu Oczoplonsów.

Nie mniej ważna jest też osoba Jakuba Drobota. O czołowego zawodnika poprzedniego sezonu także bardzo zabiegały właśnie Oczoplonsy i jedną nogą był już w ich pierwszej szóstce. Ostatecznie podjął on jednak decyzję o pozostaniu w dotychczasowej drużynie.

Sportowo, patrząc na inauguracyjną kolejkę TALS Volley Ligi,  oba zespoły przedstawiają zbliżony poziom. Dzisiejsi rywale swój udział w rozgrywkach rozpoczęli od zwycięstw bez straty seta. Bilardziści (lider tabeli) w pokonanym polu pozostawili Elitarnych, a Oczoplonsy (wicelider) wygrały z Tiger-Teamem.

Pomimo tego, że drużyny osiągnęły satysfakcjonujące je wyniki i zainkasowały po trzy ligowe „oczka”, na boisku nie zabrakło błędów i niedokładności. O ile wtedy nie przyczyniło się to w znaczącym stopniu do wyniku, o tyle w dzisiejszej konfrontacji wydaje się, że nawet najmniejsze potknięcia mogą przechylić szalę zwycięstwa na jedną lub drugą stronę.

Patrząc na płaską tabelę ligową, utrata choćby jednego dużego punktu w potyczce dwóch kandydatów do medalowych pozycji może w konsekwencji przysporzyć duże problemy. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Orlikowi Zgłobice (obecnie Oczoplonsy) do zdobycia złotego medalu w rozgrywkach TALS Volley Ligi brakło właśnie jednego „oczka”.

W ekipie „Bilardzistów” prawdopodobnie dojdzie dzisiaj do dwóch debiutów. Pierwszy to pozyskany z Ćpaj Sport Teamu Michał Cichocki, który w poprzednim sezonie był ważnym ogniwem swojego zespołu. Drugim graczem jest 19-letni Jakub Ziniewicz, dla którego będzie to pierwszy w karierze występ w Tarnowskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki.

Początek spotkania o godzinie 18:00. Sędziuje Adrian Wróbel.

 

Przewidywane pierwsze szóstki:

MUKS Bialrd IKS: Ziniewicz, Drobot, Krawczyk, Cichocki, Dziedziak, Liszka, Pochroń (L)
Oczoplonsy: Lisowski R., Lisowski M, Baran, Kuziel, Smulski, Ptak K.

Aktualna tabela rozgrywek:

Pozycja Drużyna M Pkt S(+) S(-) S(+/-) P(+/-)
1 1 3 3 0 3 29
2 1 3 3 0 3 12
3 1 3 3 1 2 15
4 1 3 3 1 2 13
5 2 0 1 6 -5 -25
6 2 0 1 6 -5 -44

Dodaj komentarz