Koniec sezonu dla Elitarnych. „Biało-niebiescy” zdyskwalifikowani z rozgrywek TALS!

W związku z przegranym walkowerem sobotnim meczem, decyzją Komisji Rozgrywek SSPS, drużyna Elitarnych Tarnów została relegowana z rozgrywek Tarnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.

Pierwszy raz w trzyletniej historii TALS podjęto decyzję o zastosowaniu najwyższej sankcji regulaminowej w postaci dyskwalifikacji drużyny. Niechlubna palma pierwszeństwa przypadła Elitarnym z powodu oddania kolejnego w tym sezonie meczu walkowerem. Przypomnijmy, że w minioną sobotę miało dojść do zaległego meczu „biało-niebieskich” z MUKS Bilardem IKS.

Zgodnie z przepisami Tarnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki trzy przegrane walkowerem mecze oznaczają dyskwalifikację drużyny, w związku z czym relegacja z rozgrywek była jedynym postanowieniem, jakie można było w tym przypadku podjąć.

Wszystkie mecze TALS w sezonie 2016/2017 z udziałem Elitarnych zostały anulowane. W związku z tym zmianie uległa także tabela rozgrywek.

Dyskwalifikacja z rozgrywek o Mistrzostwo TALS oznacza jednoczesną dyskwalifikację z rozgrywek o Puchar Tarnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.

W związku z powyższym wszyscy zawodnicy Elitarnych otrzymują status ” zawodników wolnych” i zgodnie z regulaminem mogą zostać zgłoszeni do innych drużyn uczestniczących w TALS 2016/2017.