Historia

Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej z siedzibą w Tarnowie powstało 12. marca 2016 roku, a osobowość prawną uzyskało z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego dnia 7. lipca 2016 roku.

Timeline

2016
Lip 07

Wpis Stowarzyszenia do Krajowego Rejestru Sądowego

Po niemal czterech miesiącach oczekiwania Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej otrzymuje osobowość prawną.

Mar 12

Spotkanie Założycielskie Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Siatkowej

Na zebranie przybyło szesnastu uczestników, którzy jednogłośnie podjęli decyzję o powołaniu do życia Stowarzyszenia. Oznacza to, że cel który obraliśmy kilka lat temu nareszcie przyjął realne kształty.

2015
Mar 28

Six Pack Mistrzem TALS

W meczu ostatniej kolejki sezonu drużyna Six Pack Team pokonuje TarTown 3:1 i zostaje pierwszy tytuł Mistrza TALS.

Sty 01

Ruszają rozgrywki

Rozpoczyna się pierwsza kolejka zmagań ligowych w TALS. W meczu inauguracyjnym sezon Orlik Zgłobice pokonuje drużynę Wild Cats 3:1.

2014
Gru 06

Pierwszy mecz w TALS

Oficjalna data pierwszego meczu zorganizowanego w ramach Tarnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. W „Pucharze Fair-Play” Orlik Zgłobice pokonuje Tiger-Team Tarnów 3:0.

Paź 01

Reaktywacja

Rozgrywki postanawiają reaktywować Tomasz Pietras i Przemysław Rura. Rozpoczyna się poszukiwanie drużyn chętnych do udziału w rozgrywkach.

2012
Mar 25

Orlik Mistrzem Ligi

W ostatnim ligowym meczu drużyna Orlika zwycięża 3:2 i zostaje Mistrzem Ligi.

Mar 11

Pierwsze spotkanie nowego sezonu

Rozegrane zostaje pierwsze spotkanie nowego sezonu TALS. Orlik pokonuje w nim Tiger-Team (z Tomaszem Pietrasem, Przemysławem Rurą, Jakubem Stankowskim, Radosławem Kantorem i Adrianem Wabno w składzie) w stosunku 3:0.

Lut 26

Przemysław Rura wchodzi w skład organizatorów

Do grona organizatorów dołącza Przemysław Rura, który ma zająć się dokumentacją fotograficzną i promocją rozgrywek.

Lut 18

ALS zmienia nazwę na TALS

Rozpoczynają się zgłoszenia do drugiej edycji rozgrywek. Jednocześnie Amatorska Liga Siatkówki w Tarnowie zmienia nazwę na Tarnowska Amatorska Liga Siatkówki.

2011
Lis 13

OLS zmienia nazwę na TALS

Osiedlowa Liga Siatkówki zmienia nazwę na Amatorska Liga Siatkówki. Jednocześnie czynione są starania, aby uruchomienic nowe rozgrywki.

Lis 12

Smutne zakończenie rozgrywek

Sytuacja w lidze za sprawą oddawanych walkowerów jest coraz bardziej napięta, a szalę goryczy dopełnia nieprzystąpienie 5. listopada do meczu z Tiger-Teamem zespołu C.A. Organizatorzy postanawiają o przerwaniu rozgrywek. Po długich konsultacjach z przedstawicielami drużyn, w świetle zaistniałych wydarzeń oraz coraz trudniejszej sytuacji kadrowej kolejnych zespołów podjęta zostaje bezprecedensowa decyzja o zakończeniu rozgrywek  bez wyłonienia zwycięzcy.

Lis 10

TeDeGiersi wycofują się z rozgrywek!

Drużyna TeDeGiersów wycofuje się z rozgrywek Osiedlowej Ligi Siatkówki.

Lis 08

C.A. wycofuje się z rozgrywek!

Drużyna C.A. wycofuje się z rozgrywek Osiedlowej Ligi Siatkówki.

Lis 05

Zmiany organizacyjne

Zmienia się skład organizatorów. Tomasz Noga kończy przygodę z OLS, a Dyrektorem Rozgrywek zostaje Tomasz Pietras.

Paź 30

Do trzech razy sztuka…

Trzeci i jak się później okazało ostatni mecz rozgrywek Osiedlowej Ligi Siatkówki to rozegrane awansem starcie 3. kolejki pomiędzy Wolf-Gangiem (z Jakubem Stankowskim, Tomaszem Nogą i Przemysławem Rurą w składzie) a Tiger-Teamem PCK (z Radosławem Kantorem, Mateuszem Lechem, Adrianem Wabno i Tomaszem Pietrasem w składzie). „Tygrysy” wygrywają 3:1 i notują pierwsze zwycięstwo w OLS.

Paź 23

Drugi mecz rozgrywek

W zaległym spotkaniu pierwszej kolejki OLS TedeGiersi pokonują Tiger Team PCK (z Adrianem Wabno, Mateuszem Lechem, Radosławem Kantorem i Tomaszem Pietrasem w składzie) w stosunku 3:0 i zasiadają na fotelu lidera rozgrywek.

Paź 15

Pierwszy mecz w OLS

W pierwszym w historii meczu Osiedlowej Ligii Siatkówki drużyna Skry KRZ Squad pokonuje Wolf-Gang (z Tomaszem Nogą, Jakubem Stankowskim i Przemysławem Rurą w składzie) 3:1 i zostaje liderem rozgrywek.

Wrz 24

Początki

Na forum „Tarnowskiej Agory” pojawia się pierwsza wzmianka o – wtedy jeszcze – Osiedlowej Lidze Siatkówki. Jakub Stankowski i Tomasz Pietras poszukują drużyn chętnych do udziału w amatorskich rozgrywkach Siatkówki na terenie Tarnowa. Tak rozpoczyna się historia dzisiejszej TALS. Organizacja rozgrywek spoczywa na barkach Tomasza Nogi i Tomasza Pietrasa.