Sparingowo: New Power TT – Orlik Zgłobice 1:3

W rozegranym dzisiaj spotkaniu towarzyskim pomiędzy uczestnikami tegorocznej TALS VOLLEY LIGI, zespół Orlika Zgłobice pokonał 3 do 1 New Power Tiger-Team. Mimo takiego wyniku, można śmiało powiedzieć, że mecz stał na wysokim poziomie, a po obu stronach siatki nie zabrakło ładnych akcji.

Patrząc na ten mecz przed jego rozpoczęciem śmiało można było wytypować jego faworyta. Pytaniem nie było kto wygra, a ile. Zawiedli się jednak Ci, który liczyli na szybki i łatwy komplet punktów dla przyjezdnych, gdyż już pierwsze piłki spotkania pokazały, że będzie to mecz walki i dużych emocji. Do połowy pierwszego seta żaden z przeciwników nie był się wstanie oddalić więcej, niż na kilka oczek. Wyższość „biało-czerwonych” ujawniła się dopiero w połowie partii, którą ostatecznie wygrali oni 25-17. Jak się później okazało, był to dopiero przedsmak tego, co miało dopiero nadejść. Apogeum emocji rozpoczęło się w połowie drugiego rozdania, które ostatecznie na przewagi wygrały „Tygrysy” (26-24). W kolejnej odsłonie sytuacja się odwróciła. Wprawdzie to gospodarze mieli kilka piłek setowych i zanosiło się na prawdziwą sensację, jednak popełniali oni błędy, które skrzętnie wykorzystał bardziej doświadczony rywal, zwyciężając po dramatycznej końcówce 26-24. Czwarty set był już tylko formalnością. Początkowo to miejscowi wypracowali kilku punktową przewagę, jednak chwilę później zawodnicy „Orlika” włączyli „drugi bieg”, odrabiając straty i wychodząc na prowadzenie, którego nie oddali już do końca seta, wygrywając go ostatecznie 25-16, a cały mecz w stosunku 3:1

New Power Tiger-Team – Orlik Zgłobice 1:3 (17:25, 26:24, 24:26, 16:25)

New Power TT: Rura, Podkowa, Wabno, Stono, Wardzała, Marek oraz Pietras, K.Boruch, Budzik.

Orlik: R. Lisowski, Baran, Ptak, M. Lisowski, Sumara, Kuziel.