„Dziennik Polski”: Ryglice bliskie triumfu

Dobiega końca ciesząca się dużym zainteresowaniem pierwsza edycja TALS organizowana przez Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej w Tarnowie.

W Tarnowskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki zespoły rywalizują już od trzech lat. Organizatorzy, obserwując rosnące zainteresowanie ekip i chcąc poszerzyć możliwości organizacyjne działalności, w kwietniu 2016 roku powołali do życia Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej.

W tym sezonie w drużynach grają m.in. zawodnicy i zawodniczki (występują zespoły mieszane) mający przeszłość w klubach II i III-ligowych Jedynki Tarnów, Sokoła Tarnów, Iskierki Tarnów oraz MKS-u Ryglice.

W obecnej edycji właśnie zawodnicy z Ryglic, którzy dwa lata temu rywalizowali na parkietach III-ligowych, teraz występując w drużynie pod nazwą „Pomidory”, wiodą prym w rozgrywkach i są niemal pewni zdobycia tytułu mistrzowskiego.

– Jedną z korzyści posiadania przez nas formy osobowości prawnej była możliwość skorzystania z usług arbitrów związkowych Józefa Chochorowskiego i Stanisława Jachera (kwalifikator PZPS – przyp.) – podkreśla przewodniczący Komisji Rozgrywek SSPS Tomasz Pietras.

W rozgrywkach uczestniczy m.in. zespół MUKS Bilard IKS zgłoszony przez jednego z doskonale znanych tarnowskich działaczy sportowych, Andrzeja Grzyba (były prezes ZKS Unia).

Do rozegrania pozostały jeszcze dwa zaległe mecze (oba w sobotę 22 kwietnia). Prowadzące w tabeli „Pomidory” zagrają z MUKS Bilardem IKS, a SSPS Tiger Team z „Oczoplonsami”, którzy walczą z „bilardzistami” o drugie miejsce w tabeli.

(PIET)