Pojedynek Dawida z Goliatem?

W sobotę w ramach drugiej kolejki spotkań TALS Volley Ligi czeka nas spotkanie aktualnego Mistrza Tarnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki z ekipą SSPS Tiger-Team Tarnów.

W ubiegłym tygodniu, w ramach pierwszej serii gier „Tygrysy”, grając w osłabionym składzie, zaznały goryczy porażki (0:3) z ekipą MUKS Bilarda IKS. Dla broniących mistrzowskiego tytułu radłowian będzie to natomiast pierwsza okazja do gry w bieżącym sezonie, ponieważ ich spotkanie w ramach inauguracyjnej kolejki zostało przełożone.

W poprzednim sezonie ekipa z Radłowa rządziła i dzieliła na parkietach Tarnowskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Wystarczy nadmienić, że wygrała ona dwanaście z czternastu rozegranych meczów. a także jako pierwsza drużyna w historii zdobyła w jednym sezonie Mistrzostwo, Puchar oraz SuperPuchar TALS.

Historia dotychczasowych meczów przemawia na zdecydowaną korzyść zawodników Volleyball Teamu. W trzech dotychczas rozegranych spotkaniach (dwa mecze ligowe i jeden pucharowy) Tiger-Team zdołał ugrać z radłowianami zaledwie seta.

Pewniakiem do zwycięstwa wydaje się być drużyna prowadzona przez Daniela Śliwę, tym bardziej, że do sobotniego starcia SSPS Tiger-Team przystąpi bez trójki podstawowych graczy. W szeregach „czarno-pomarańczowych” zabraknie rozgrywającej kapitan Klaudii Podkowy i Przemysława Rury, a także świetnie spisującego się przed tygodniem Wojciecha Krasa.

W pojedynku z „Bilardzistami” z bardzo dobrej strony pokazali się najmłodszy zawodnik rozgrywek Mikołaj Podkowa oraz Tomasz Pietras. Wszyscy w SSPSie liczą na to, że gracze ci utrzymają wysoką dyspozycję. Aby nawiązać wyrównaną walkę z Volleyball Teamem należy jednak spełnić jeszcze jeden warunek – mieć stabilne podpory. Powracający do składu Mateusz Lech oraz debiutujący w drużynie Adrian Wróbel muszą zaprezentować więc pełnię swoich możliwości, zastępując nieobecnych liderów.

Początek meczu o godzinie 20:15.

Dodaj komentarz