3. KOLEJKA TVL: Mecz, od którego wiele zależy

Już w tą sobotę odbędzie się hitowe spotkanie “na dole tabeli” pomiędzy Elitarnymi Tarnów, a Tiger Teamem Tarnów. Jest to bardzo ważny mecz dla układu ligi, ponieważ po nim już tylko jedna drużyna pozostanie bez zwycięstwa. Obie drużyny miały dużo czasu by przygotować się do tego pojedynku i zarówno jedni, jak i drudzy nie kryją, że będzie on bardzo ważny oraz szykują się do ciężkiej walki.

W celu porównania swoich możliwości Elitarni zmierzyli się z drużyną Tygrysów w meczu sparingowym, w którym ulegli 2:3, co pokazuje, że poziom obu ekip jest wyrównany i możemy spodziewać się emocjonującego pojedynku.

Patrząc na obie drużyny statystycznie faworytem wydają się być „czarno-pomarańczowi”, którzy mają nieco lepszy stosunek “małych punktów”, ponieważ ich poprzednie mecze były wyrównane. Elitarni z powodu wysokich porażek ustępują swoim przeciwnikom w tabeli.

Teoretycznie Tiger-Team ma również przewagę jeśli chodzi o doświadczenie i zgranie, którego brakuje drużynie Elitarnych. Wszystkie przewidywania przestaną mieć jednak znaczenie już za kilkadziesiąt godzin, kiedy obie ekipy wyjdą na parkiet.

Patrząc na tegoroczny układ sił w TALS Volley Lidze można śmiało stwierdzić, że jutrzejsza konfrontacja będzie meczem, który w piłkarskim żargonie określany jest mianem „za sześć punktów”. Teoretycznie, przy korzystnych dla siebie pozostałych wynikach kolejki, zwycięzca może przesunąć się na czwartą lokatę w tabeli.

Początek spotkania o godzinie 16:00. Sędziuje Joanna Pochroń.

Aktualna tabela rozgrywek:

Pozycja Drużyna M Pkt S(+) S(-) S(+/-) P(+/-)
1 MUKS BILARD IKS 2 6 6 0 6 44
2 SIX PACK TEAM 1 3 3 1 2 15
3 VT RADŁÓW 1 3 3 1 2 13
4 OCZOPLONSY 2 3 3 3 0 -3
5 TIGER-TEAM TARNÓW 2 0 1 6 -5 -25
6 ELITARNI TARNÓW 2 0 1 6 -5 -44

MK/TP

Dodaj komentarz